home news forum careers events suppliers solutions markets expos directories catalogs resources advertise contacts
 
News Page

The news
and
beyond the news
Index of news sources
All Africa Asia/Pacific Europe Latin America Middle East North America
  Topics
  Species
Archives
News archive 1997-2008
 

Plantum-leden scoren in Hillenraad 100


The Netherlands
November 6, 2017

Ondanks nieuwe berekeningswijzen door de Hillenraad staan er weer veel Plantum-leden hoog in de lijst van meest toonaangevende bedrijven in de tuinbouwsector. Rijk Zwaan is geklommen naar de eerste plaats in de buitencategorie (meer dan 1.000 werknemers in Nederland of meer dan 500 miljoen euro omzet). Daarmee liet Rijk Zwaan de handelsbedrijven Dutch Flower Group, Greenyard, Total Produce en The Greenery achter zich.

In de reguliere Hillenraad 100 staan zes Plantum-leden in de top 10 met Enza Zaden als hoogste op plaats 2, Anthura (5), Beekenkamp (6), Bayer Crop Science Vegetable Seeds (7), Dümmen Organge (9) en Florensis (10).

Opvallend is de opkomst van productiebedrijven in de lijst. Koppert Biological Systems, bekend van roofmijten en vele andere biologische oplossingen voor ziekten en plagen, was hier de trotse winnaar. Ook op mooie plaatsen in de lijst staan Monsanto, Vreugdenhil-Klugt, HilverdaKooij, Sion, Syngenta, Royal van Zanten, Schoneveld, Gipmans en Beekers Berries. Deze lijst maakt ook duidelijk dat het vooral over glastuinbouwketens gaat. De veredelaars van voornamelijk vollegrondsgroenten zijn niet beoordeeld.

De Hillenraad had ook prijzen voor duurzaamheid (Ter Laak), het beste familiebedrijf (Heemskerk) en een prijs voor challenging concept (Hortikey). Vooral dat laatste zal in 2018 veel aandacht krijgen wanneer jong ondernemerschap voorop staat; in 2019 zal er weer een regulier Hortigala zijn.

Plantum feliciteert deze leden met het feit dat ze niet alleen voor hun omzet en EBITDA, maar ook op het gebied van strategie en positie in de (deel)sector, door externen als excellent worden beoordeeld. 



More news from: Plantum NL


Website: http://www.plantum.nl/

Published: November 6, 2017

The news item on this page is copyright by the organization where it originated
Fair use notice

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  Archive of the news section

 


Copyright @ 1992-2025 SeedQuest - All rights reserved