home news forum careers events suppliers solutions markets expos directories catalogs resources advertise contacts
 
News Page

The news
and
beyond the news
Index of news sources
All Africa Asia/Pacific Europe Latin America Middle East North America
  Topics
  Species
Archives
News archive 1997-2008
 

Rijk Zwaan introduceert swingende aubergine Kylie RZ


De Lier, The Netherlands
September 14, 2015

Op donderdag 10 september organiseerde Rijk Zwaan het Aubergine Event voor  telers, plantenkwekers en teeltadviseurs.  Speciale aandacht ging uit naar Kylie RZ,  de nieuwkomer in het assortiment van Rijk Zwaan. 
 
“Kylie RZ is een teeltvriendelijk ras. Het ras heeft een hoge productie en is gemakkelijk in balans te houden en bij te sturen”, aldus Rudy van den Berg van Rijk Zwaan Nederland. “Van Onselen uit ’s-Gravenzande is als eerste teler volledig overgegaan op Kylie RZ.  We hebben met de groep een bezoek gebracht aan dit bedrijf. Martijn van Onselen heeft zijn positieve ervaringen met dit ras gedeeld, maar ging juist ook in op de punten die voor verbetering vatbaar zijn.”

“De oogstfrequentie van Kylie RZ ligt lager dan bij andere rassen. Dit ras moet je niet te snel weer oogsten, anders haal je teveel vruchten van de plant af en krijg je onbalans.  Van Onselen is erg tevreden met de overstap naar Kylie RZ. Ik verwacht dat we voor het komende jaar,  samen met een aantal andere telers, in totaal zo’n 10 à 15 hectare Kylie RZ hebben. Er zit nog veel rek in, dus ik ben benieuwd hoe dit verder gaat.”

Oog voor de consument 
Aansluitend stond er een bezoek aan het Trial Center Tomato in Kwintsheul op het programma. “Een inspirerende locatie, omdat Rijk Zwaan alle schakels uit de keten in de demokas ontvangt. Er komen bijvoorbeeld verkooporganisaties, supermarkten en cateringbedrijven uit de hele wereld langs.  Een goed moment om onze teelttechnische gedachten even los te laten en er bij stil te staan voor wie je uiteindelijk nieuwe rassen teelt: de consument.”


More news from: Rijk Zwaan BV


Website: http://www.rijkzwaan.nl

Published: September 14, 2015

The news item on this page is copyright by the organization where it originated
Fair use notice

 


Copyright @ 1992-2025 SeedQuest - All rights reserved