home news forum careers events suppliers solutions markets expos directories catalogs resources advertise contacts
 
News Page

The news
and
beyond the news
Index of news sources
All Africa Asia/Pacific Europe Latin America Middle East North America
  Topics
  Species
Archives
News archive 1997-2008
 

Graszaadverkoop stijgt door winterschade


The Netherlands
April 14, 2010

Beduidend meer veehouders gaan dit voorjaar over tot in- of doorzaai van weilanden die door winterschade zijn aangetast. Ten opzichte van 2009 bemerkt graszaadleverancier Limagrain een toename van maar liefst 35% in de voorjaarsverkopen van weidemengsels. Vanwege de korte periode waarin het scheuren van grasland op bepaalde gronden is toegestaan en de doorgaans grotere inzaairisico’s in het voorjaar, neemt ook de vraag naar groeiversnellende zaadcoatings sterk toe. Limagrain  zag de afzet van mengsels mét Headstart-coating de afgelopen weken stijgen met 30%.

Winterschade in weilanden wordt de laatste dagen steeds beter zichtbaar. Het langdurige sneeuwdek, het te vroeg mest uitrijden op nagenoeg bevroren grond en de daarop volgende kale vorst hebben de weilanden geen goed gedaan. Het gaat vooral om percelen die slecht voorbereid de winter zijn ingegaan of vanwege het mooie najaarsweer nog laat zijn ingezaaid met nieuw gras. Gezien de serieuze schade is het zaak dat veehouders nu snel en adequaat handelen teneinde de ruwvoerproductie voor straks op niveau te houden. Sneeuwschimmel, spoorvorming en een verslechterde grassamenstelling zijn de belangrijkste kenmerken waarop veehouders nu actie ondernemen.

Limagrain constateert dat met name de mengsels met Engels raaigras als Havera, Havera 4, Maailand en BG 3 Super in trek zijn wegens de snelle beginontwikkeling en zodevorming. Ondanks de toegenomen graszaadverkopen hebben nog altijd veel veehouders geen weet of nog geen goed beeld van de schade in hun weilanden. Omdat kale plekken snel opgevuld zullen worden door onkruiden en ongewenste grassen verslechtert de botanische samenstelling van de graslanden, met flinke opbrengst- en kwaliteitsderving tot gevolg.
 



More news from: Limagrain Nederland BV


Website: http://www.limagrain.nl

Published: April 14, 2010

The news item on this page is copyright by the organization where it originated
Fair use notice

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  Archive of the news section

 

 


Copyright @ 1992-2025 SeedQuest - All rights reserved